Drukuj stronę

Strona główna  /  O nas  /  Huta szkła Guardian Częstochowa

Huta szkła Guardian Częstochowa- o nas...

GuardianPolska jest jednym z krajów europejskich inwestycji Guardian'a. Zarówno potencjał rozwojowy, lokalizacja, a przede wszystkim bardzo wykwalifikowana kadra, przyczyniły się do podjęcia decyzji o budowie w Częstochowie huty szkła typu „float”. Inwestycja ta to jednak nie tylko środki finansowe, ale przede wszystkim "know-how" – najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie produkcji i przetwórstwa szkła płaskiego, praktycznego i skutecznego marketingu oraz nowoczesnego systemu zarządzania zarówno zasobami ludzkimi, jak i ultranowoczesną hutą szkła.

Huta szkła w Częstochowie została wybudowana w latach 2001-2002 w ciągu 13 miesięcy i jest obecnie jedną z najnowocześniejszych hut szkła na świecie.18 lipca 2002r. została uruchomiona linia produkcji szkła typu "float" (szkła bezbarwnego, szkła budowlanego, szkła na kolektory słoneczne) a pierwsze dostawy na rynek miały miejsce już w połowie sierpnia tego roku. Szkło białe produkowane w hucie szkła w Częstochowie charakteryzuje się bardzo wysoką przepuszczalnością światła, cechą szczególnie istotną w nowoczesnej i energooszczędnej architekturze. Huta szkła Guardian Częstochowa produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm.
We wrześniu 2003r., w ramach drugiego etapu inwestycji, oddano do eksploatacji najnowocześniejszą technologicznie linię do produkcji szkła powlekanego działającą w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego - tzw. coater. W chwili obecnej na linii magnetronowej produkowane są niskoemisyjne szkła termoizolacyjne; tzw. ClimaGuard (przeznaczenie: szyby okienne- budownictwo energooszczędne) oraz wysokoselektywne szkła przeciwsłoneczne; tzw. SunGuard High Selective (przeznaczone głównie na szklane fasady, elewacje.W 2011 roku ruszyła produkcja szkieł bezpiecznych LamiGlass i dodatkowo ze specjalną folią SR ( Sound Reduction ) - szkieł ze zwiększoną izolacyjnością akustyczną.

Nasze doświadczenie związane z produkcją i powlekaniem szkła, profesjonalna obsługa klienta, jakość i rzetelność dają nam oraz klientom naszej huty szkła możliwość ciągłego rozwoju w tej części Europy.
Fabryka szkła Guardian Częstochowa

Więcej o hutach szkła Guardian na globalnej stronie www ...