Drukuj stronę

Strona główna  /  Aktualności

Guardian Industries Corp. rozbudowuje Centrum Naukowo-Technologiczne

data publikacji: 2015-07-15

Elementem obiektu zasługującym na szczególną uwagę jest fasada szklana skonstruowana z wykorzystaniem najnowszych technologii, pozwalająca osiągnąć zerowy bilans energetyczny dzięki zastosowaniu wysokozaawansowanych szkieł firmy Guardian: SunGuard SNX 50/23, spandreli SunGuard HT oraz zintegrowanych paneli fotowoltaicznych.

„Nasz nowy budynek to dowód na zaangażowanie firmy Guardian w postęp technologii przeszkleń budowlanych”, powiedział Sheldon Davis, wiceprezes ds. badań i rozwoju, Guardian Industries Corp. „Fasady zewnętrzne wykonaliśmy z naszego niskoemisyjnego szkła SunGuard SNX 50/23 – oraz szkła fotowoltaicznego wytwarzającego energię elektryczną. Nie spotkacie Państwo zbyt wielu budynków w takiej technologii wykonania fasady”.

System fasadowy z pełnowymiarowym, działającym modelem technologii Bagatelos Net Zero Envelope™ opracowała i skonstruowała firma Bagatelos Architectural Glass Systems, która jest członkiem Independent Guardian Glazier Connection.

„W nowym budynku STC mogą być zastosowane wszystkie najnowsze systemy szklenia fasadowego” powiedział Prezes firmy Bagatelos Nick Bagatelos. „Ze względu na swoją techniczną złożoność i możliwość współpracy z najlepszymi naukowcami z STC projekt był niezwykle ciekawy”, dodał. „Nie codziennie mamy możliwość pracy z tak utalentowanymi ludźmi”.

Budynek wykonany przez Thompson I.G. wyposażono w ścianę kurtynową z izolacją termiczną, wysokowydajne panele fotowoltaiczne, panele dachowe i szkło umożliwiające kontrolę bilansu energetycznego: Guardian SunGuard SNX 50/23 przepuszcza do wnętrza 50% światła dziennego, przy jednoczesnym odbiciu 77% ciepła z promieniowania słonecznego. Żadne inne przeszklenie z bezbarwnego szkła dostępne obecnie na rynku nie oferuje tak znakomitej selektywności. Piękny, błyszczący, czarny spandrel na południowej fasadzie to jeden z pierwszych przykładów zastosowania spandreli Guardian SunGuard Spandrel HT. W celu zwiększenia wydajności energetycznej budynku w obszarze spandrela również zamontowano ogniwa fotowoltaiczne.

„Ta inwestycja w innowacje w dziedzinie przeszkleń będzie stanowić dużą wartość zarówno dla firmy Guardian, jak i naszych klientów”, twierdzi Chris Dolan, Dyrektor ds. Marketingu Guardian Industries Corp na Amerykę Północną,. „Nowa fasada daje niezwykle duże możliwości. Będzie w niej można montować wysokozaawansowane szkła o różnych rozmiarach. Dzięki temu firma Guardian będzie mogła łatwo wymieniać i testować różne technologie szklenia”.

W budynku STC wykorzystano także produkty InGlass® firmy Guardian do zastosowania we wnętrzach jako elementy stołów, tablic, szafek czy blatów. Są to między innymi: Guardian Reveal™ – szkło o zmiennej przepuszczalności światła; Guardian DiamondGuard® - szkło o zwiększonej odporności na zarysowania oraz Guardian Berman Glass – specjalna edycja szkła dekoracyjnego zaprojektowanego przez Joela Bermana, a produkowanego i sprzedawanego wyłącznie przez firmę Guardian.

Więcej informacji na temat innowacji firmy Guardian w świecie szkła można znaleźć na stronie www.guardian.com