Drukuj stronę

Strona główna  /  Aktualności

Walka z kondensacją na szybach - Guardian ClimaGuard® Dry

data publikacji: 2015-12-08

Do niedawna powszechnie wierzono, że kondensacja to typowe zjawisko dla okien o wysokiej wydajności cieplnej. Co więcej, że zewnętrzna kondensacja pary wodnej na szybach to znak rozpoznawczy, potwierdzający wręcz wysoką jakość energooszczędnych okien. Skąd takie przekonanie?

Szkło o dobrych parametrach termoizolacyjnych nie pozwala na „ucieczkę” ciepła z wnętrza domu, zatem szyba zewnętrzna zwykle pozostaje zimna i bez trudu osadzają się na niej kropelki wody z wilgotnego powietrza. Nie dzieje się tak jednak w przypadku zastosowania szyb ze szkła antykondensacyjnego Guardian ClimaGuard Dry.

Mocną stroną produktu ClimaGuard Dry jest jego innowacyjna powłoka, pozwalająca na skuteczną walkę z niepożądanym zjawiskiem „zaparowanych okien”. Testy przeprowadzone przez firmę Guardian w rzeczywistych warunkach pogodowych wykazały, że średni czas trwania kondensacji dla szkła ClimaGuard Dry nie przekracza 1 godziny. Dla porównania, szkło samoczyszczące do pełnego odparowania potrzebuje aż 7 godzin, a szkło zwykłe nawet 8 godzin. Zupełnie nowa powłoka zapewnia doskonałą przejrzystość bez wpływu na parametry izolacyjne lub efektywności energetyczną nowoczesnych okien. Powłoka jest bardzo trwała i nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Szkło Guardian ClimaGuard Dry może być z powodzeniem instalowane zarówno w nowych budynkach jak i tych poddawanych renowacji. Produkt ten pozwala nie tylko skutecznie wyeliminować zjawisko kondensacji, ale również realnie wpływa na poprawę efektywności energetycznej obiektów i pomaga spełnić najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa.

ClimaGuard Dry można z powodzeniem stosować w podwójnie i potrójnie szklonych oknach. W celu uzyskania pełnej funkcjonalności powłoki produkt musi być hartowany.Walka z kondensacją na szybach - Guardian ClimaGuard® Dry.
(Zdjęcie Guardian Industries Corp., GRDPR017)Niniejszą informację prasową i odpowiednie zdjęcia można pobrać z serwisu www.PressReleaseFinder.com.
W celu uzyskania zdjęć wyższej rozdzielczości prosimy o kontakt z: Siria Nielsen ( snielsen(at)emg-pr.com , +31 164 317 036).